×

Koha në Karakas, Venezuelë është

 
 
E hënë, Shkurt 6, 2023, java 6
Dielli: ↑ 06:50 ↓ 18:33 (11h 44m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Karakas është America/Caracas.
Lexo për Karakas në Wikipedia
Përcakto Karakas si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Karakas

Diferenca në kohë
from Karakas

Los Angeles
4 orë
4 orë
Chicago
2 orë
2 orë
New York City
1 orë
1 orë
Toronto
1 orë
1 orë
São Paulo+1 orë
Londra+4 orë
UTC+4 orë
Canton of Zurich+5 orë
Lagos+5 orë
Paris+5 orë
Cairo+6 orë
Johannesburg+6 orë
Istanbul+7 orë
Moska+7 orë
Dubai+8 orë
Mumbai+9.5 orë
Hong-Kong+12 orë
Shanghai+12 orë
Singapor+12 orë
Tokyo+13 orë
Sydney+15 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Karakas në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Venezuelë

Alto Barinas Barinas Barquisimeto Baruta Cabimas Ciudad Bolivar Ciudad Guayana Coro Cumaná Cúa Guarenas Guatire Karakas Maracaibo Maracay Maturín Merida Mucumpiz Petare Puerto Cruz San Cristobal Santa Teresa Turmero Valencia