×

Koha në Gaborone, Botsvanë është

 
 
E hënë, Shkurt 6, 2023, java 6
Dielli: ↑ 05:57 ↓ 19:04 (13h 7m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Gaborone është Africa/Gaborone.
Lexo për Gaborone në Wikipedia
Përcakto Gaborone si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Gaborone

Diferenca në kohë
from Gaborone

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
Londra
2 orë
2 orë
UTC
2 orë
2 orë
Canton of Zurich
1 orë
1 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Cairo0
Johannesburg0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Gaborone në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Botsvanë

Francistown Gabane Gaborone Ghanzi Janeng Kanye Kasane Kopong Letlhakane Letlhakeng Lobatse Mahalapye Maun Mochudi Mogoditshane Molepolole Mosopa Orapa Palapye Ramotswa Selebi-Phikwe Serowe Thamaga Tonota Tshabong