×

Koha në Esperanza, Provincia de Valverde, Dominican Republic është

 
 
E hënë, Mars 20, 2023, java 12
Equinox / Nowruz (Persian New Year) / International Day of Happiness
Dielli: ↑ 06:48 ↓ 18:55 (12h 7m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Esperanza është America/Santo_Domingo.
Lexo për Esperanza në Wikipedia
Përcakto Esperanza si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Esperanza

Diferenca në kohë
from Esperanza

Los Angeles
3 orë
3 orë
Chicago
1 orë
1 orë
New York City0
Toronto0
São Paulo+1 orë
Londra+4 orë
UTC+4 orë
Canton of Zurich+5 orë
Lagos+5 orë
Paris+5 orë
Cairo+6 orë
Johannesburg+6 orë
Istanbul+7 orë
Moska+7 orë
Dubai+8 orë
Mumbai+9.5 orë
Hong-Kong+12 orë
Shanghai+12 orë
Singapor+12 orë
Tokyo+13 orë
Sydney+15 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Esperanza në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Santo Domingo

Azua Bajos de Haina Baní Boca Chica Bonao Concepción de la Vega Cotuí Esperanza Hato Mayor del Rey La Romana Mao Moca Nagua Puerto Plata Punta Cana Salcedo Salvaleón de Higüey San Cristóbal San Francisco de Macorís San Juan San Pedro de Macorís Santa Cruz de Barahona Santiago de los Caballeros Santo Domingo Villa Altagracia