×

Koha në Dire Dawa, Etiopi është

 
 
E hënë, Janar 30, 2023, java 5
Dielli: ↑ 06:34 ↓ 18:17 (11h 43m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Dire Dawa është Africa/Addis_Ababa.
Lexo për Dire Dawa në Wikipedia
Përcakto Dire Dawa si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Dire Dawa

Diferenca në kohë
from Dire Dawa

Los Angeles
11 orë
11 orë
Chicago
9 orë
9 orë
New York City
8 orë
8 orë
Toronto
8 orë
8 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
Londra
3 orë
3 orë
UTC
3 orë
3 orë
Canton of Zurich
2 orë
2 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Paris
2 orë
2 orë
Cairo
1 orë
1 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+8 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Dire Dawa në hartë

49 qytetet më të mëdha në
Etiopi

Addis Ababa Awasa Axum Bahir Dar Bodītī Butajīra Debark’ Debre Birhan Debre Mark’os Debre Tabor Debre Zeyit Dembī Dolo Dessie Dire Dawa Dubti Dīla Felege Neway Fichē Gambēla Gimbi Giyon Gondar Harar Hāgere Hiywet Inda Silasē Jijiga Jinka Jīma Kibre Mengist Kombolcha Korem K’olīto Maych’ew Mek’elē Mendī Metu Mojo Nazrēt Shakīso Shashamane Werota Yirga ‘Alem Ziway Ādīgrat Āgaro Ārba Minch’ Āreka Āsbe Teferī Āsosa