×

Koha në Adama, Oromiya, Etiopi është

 
 
E martë, Janar 31, 2023, java 5
Dielli: ↑ 06:43 ↓ 18:29 (11h 46m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Adama është Africa/Addis_Ababa.
Lexo për Adama në Wikipedia
Përcakto Adama si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Adama

Diferenca në kohë
from Adama

Los Angeles
11 orë
11 orë
Chicago
9 orë
9 orë
New York City
8 orë
8 orë
Toronto
8 orë
8 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
Londra
3 orë
3 orë
UTC
3 orë
3 orë
Canton of Zurich
2 orë
2 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Paris
2 orë
2 orë
Cairo
1 orë
1 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+8 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Adama në hartë

49 qytetet më të mëdha në
Etiopi

Addis Ababa Awasa Axum Bahir Dar Bodītī Butajīra Debark’ Debre Birhan Debre Mark’os Debre Tabor Debre Zeyit Dembī Dolo Dessie Dire Dawa Dubti Dīla Felege Neway Fichē Gambēla Gimbi Giyon Gondar Harar Hāgere Hiywet Inda Silasē Jijiga Jinka Jīma Kibre Mengist Kombolcha Korem K’olīto Maych’ew Mek’elē Mendī Metu Mojo Nazrēt Shakīso Shashamane Werota Yirga ‘Alem Ziway Ādīgrat Āgaro Ārba Minch’ Āreka Āsbe Teferī Āsosa