×

Koha në Chiniot, Punjab, Pakistani është

 
 
E mërkurë, Janar 26, 2022, java 4
Dielli: ↑ 07:05 ↓ 17:37 (10h 32m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Chiniot është Asia/Karachi.
Lexo për Chiniot në Wikipedia
Përcakto Chiniot si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Chiniot

Diferenca në kohë
from Chiniot

Los Angeles
13 orë
13 orë
Chicago
11 orë
11 orë
New York City
10 orë
10 orë
Toronto
10 orë
10 orë
São Paulo
8 orë
8 orë
Londra
5 orë
5 orë
UTC
5 orë
5 orë
Lagos
4 orë
4 orë
Paris
4 orë
4 orë
Zurich
4 orë
4 orë
Cairo
3 orë
3 orë
Johannesburg
3 orë
3 orë
Istanbul
2 orë
2 orë
Moska
2 orë
2 orë
Dubai
1 orë
1 orë
Mumbai+0.5 orë
Hong Kong+3 orë
Shanghai+3 orë
Singapor+3 orë
Tokyo+4 orë
Sydney+6 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Chiniot në hartë

47 qytetet më të mëdha në
Pakistani

Bahāwalnagar Bhimbar Būrewāla Chiniot Dadu Daska Dera Ghazi Khan Faisalabad Gojra Gujranwala Gujrat Hyderabad Hāfizābād Islamabadi Jacobābād Jhang Sadr Jhelum Kamoke Karachi Kasūr Kohāt Kotli Lahore Larkana Mandi Bahāuddīn Mardan Mingora Mirpur Khas Multan Murīdke Muzaffarabad Muzaffargarh Nawabshah Okāra Peshawar Pākpattan Quetta Rawalpindi Sahiwal Sargodha Sheikhupura Shikārpur Shāhkot Sialkot Sukkur Sādiqābād Tando Allāhyār