×

Koha në Cartagena, Kolumbi është

 
 
E hënë, Janar 30, 2023, java 5
Dielli: ↑ 06:25 ↓ 18:06 (11h 41m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Cartagena është America/Bogota.
Lexo për Cartagena në Wikipedia
Përcakto Cartagena si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Cartagena

Diferenca në kohë
from Cartagena

Los Angeles
3 orë
3 orë
Chicago
1 orë
1 orë
New York City0
Toronto0
São Paulo+2 orë
Londra+5 orë
UTC+5 orë
Canton of Zurich+6 orë
Lagos+6 orë
Paris+6 orë
Cairo+7 orë
Johannesburg+7 orë
Istanbul+8 orë
Moska+8 orë
Dubai+9 orë
Mumbai+10.5 orë
Hong-Kong+13 orë
Shanghai+13 orë
Singapor+13 orë
Tokyo+14 orë
Sydney+16 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Cartagena në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Kolumbi

Armenia Barranquilla Bello Bogotá Bucaramanga Cali Cartagena Cúcuta Floridablanca Ibagué Itagüí Manizales Medellín Montería Neiva Palmira Pasto Pereira Popayán Santa Marta Sincelejo Soacha Soledad Valledupar Villavicencio