×

Koha në Brazzaville, Kongo-Brazavilë është

 
 
E shtunë, Qershor 22, 2024, java 25

Time zone info for Brazzaville

UTC +1
West Africa Time (WAT)
tani 5 orë para New York City

Diferenca në kohë
from Brazzaville

Los Angeles
8 orë
8 orë
Chicago
6 orë
6 orë
New York City
5 orë
5 orë
Toronto
5 orë
5 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
UTC
1 orë
1 orë
Lagos0
Londra0
Johannesburg+1 orë
Paris+1 orë
Zyrihu+1 orë
Cairo+2 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong-Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Brazzaville

Brazzaville në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Kongo-Brazavilë

Boukiéro Brazzaville Djambala Dolisie Ewo Gamboma Impfondo Kayes Kinkala Loandjili Madingou Makoua Mossendjo Nziéto Ouésso Owando Pointe-Noire Sibiti Sémbé Tsikanou Zanaga Zavanga II Zevengé Zinnga