×

Koha në Baku, Azerbajxhan është

 
 
E martë, Shkurt 7, 2023, java 6
Dielli: ↑ 07:44 ↓ 18:05 (10h 22m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Baku është Asia/Baku.
Lexo për Baku në Wikipedia
Përcakto Baku si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Baku

Diferenca në kohë
from Baku

Los Angeles
12 orë
12 orë
Chicago
10 orë
10 orë
New York City
9 orë
9 orë
Toronto
9 orë
9 orë
São Paulo
7 orë
7 orë
Londra
4 orë
4 orë
UTC
4 orë
4 orë
Canton of Zurich
3 orë
3 orë
Lagos
3 orë
3 orë
Paris
3 orë
3 orë
Cairo
2 orë
2 orë
Johannesburg
2 orë
2 orë
Istanbul
1 orë
1 orë
Moska
1 orë
1 orë
Dubai0
Mumbai+1.5 orë
Hong-Kong+4 orë
Shanghai+4 orë
Singapor+4 orë
Tokyo+5 orë
Sydney+7 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Baku në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Azerbajxhan

Agdam Ağcabǝdi Baku Bakıxanov Baladjary Barda Dzhalilabad Ganja Göyçay Hövsan Lankaran Maştağa Mingachevir Nakhchivan Qaraçuxur Saatlı Salyan Sumqayit Xankendi Xaçmaz Xirdalan Yevlakh Zubovka Şǝki Şǝmkir