×

Koha në Az Zawr, Al Asimah, Kuvajt është

 
 
E shtunë, Qershor 22, 2024, java 25

Time zone info for Az Zawr

UTC +3
Arabia Standard Time (AST)
tani 7 orë para New York City

Diferenca në kohë
from Az Zawr

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
UTC
3 orë
3 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Londra
2 orë
2 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Zyrihu
1 orë
1 orë
Cairo0
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+7 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Az Zawr

Az Zawr në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Kuvajt

Abraq Khayţān Abū Ḩulayfah Ad Dasmah Al Ad‘amī Al Ahmadi Al Farwānīyah Al Funayţīs Al Jahra Al Mahbūlah Al Manqaf Al Wafrah Al ‘Abbāsīyah Al ‘Abdalīyah Al ‘Arfajīyah Ar Riqqah Az Zawr Aţ Ţawīl Aḑ Ḑibā‘īyah Aḑ Ḑubā‘īyah Fahaheel Fintas Janūb as Surrah Kuwait City Ḩawallī