×

Koha në Al Ahmadi, Kuvajt është

 
 
E diel, Shkurt 5, 2023, java 5
Dielli: ↑ 06:34 ↓ 17:29 (10h 55m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Al Ahmadi është Asia/Kuwait.
Lexo për Al Ahmadi në Wikipedia
Përcakto Al Ahmadi si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Al Ahmadi

Diferenca në kohë
from Al Ahmadi

Los Angeles
11 orë
11 orë
Chicago
9 orë
9 orë
New York City
8 orë
8 orë
Toronto
8 orë
8 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
Londra
3 orë
3 orë
UTC
3 orë
3 orë
Canton of Zurich
2 orë
2 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Paris
2 orë
2 orë
Cairo
1 orë
1 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+8 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Al Ahmadi në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Kuvajt

Abraq Khayţān Abū Ḩulayfah Ad Dasmah Al Ad‘amī Al Ahmadi Al Farwānīyah Al Faḩāḩīl Al Funayţīs Al Jahra Al Mahbūlah Al Manqaf Al Wafrah Al ‘Abbāsīyah Al ‘Abdalīyah Al ‘Arfajīyah Ar Riqqah Az Zawr Aţ Ţawīl Aḑ Ḑubā‘īyah Dubayeiha Fintas Janūb as Surrah Kuwait City Ḩawallī