×

Koha në Aschgabat, Turkmenistan është

 
 
E mërkurë, Qershor 19, 2024, java 25

Time zone info for Aschgabat

UTC +5
Turkmenistan Time (TMT)
tani 9 orë para New York City

Diferenca në kohë
from Aschgabat

Los Angeles
12 orë
12 orë
Chicago
10 orë
10 orë
New York City
9 orë
9 orë
Toronto
9 orë
9 orë
São Paulo
8 orë
8 orë
UTC
5 orë
5 orë
Lagos
4 orë
4 orë
Londra
4 orë
4 orë
Johannesburg
3 orë
3 orë
Paris
3 orë
3 orë
Zyrihu
3 orë
3 orë
Cairo
2 orë
2 orë
Istanbul
2 orë
2 orë
Moska
2 orë
2 orë
Dubai
1 orë
1 orë
Mumbai+0.5 orë
Hong-Kong+3 orë
Shanghai+3 orë
Singapor+3 orë
Tokyo+4 orë
Sydney+5 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Aschgabat

Aschgabat në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Turkmenistan

Abadan Aschgabat Balkanabat Bayramaly Bereket Boldumsaz Bäherden Daşoguz Farap Gazojak Gowurdak Gumdag Kaka Kerki Konye-Urgench Mary Saýat Seydi Shagadam Tagta Tejen Turkmenabat Yolöten Yylanly Änew