×

Koha në Amul, Warrap, Sudani i Jugut është

 
 
E diel, Mars 26, 2023, java 12
Dielli: ↑ 06:07 ↓ 18:17 (12h 10m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Amul është Africa/Juba.
Përcakto Amul si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Amul

Diferenca në kohë
from Amul

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
UTC
2 orë
2 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Londra
1 orë
1 orë
Cairo0
Canton of Zurich0
Johannesburg0
Paris0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Amul në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Sudani i Jugut

Aweil Bentiu Gogrial Juba Kapoeta Leer Malakal Marīdi Ombusi Pajok Raga Rumbek Tali Post Tambura Tonj Torit Wau Yambio Yarkwaich Yei Yelgu Yih Yirol Yirwa