×

Koha në Malakal, Sudani i Jugut është

 
 
E hënë, Janar 30, 2023, java 5
Dielli: ↑ 06:15 ↓ 17:58 (11h 43m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Malakal është Africa/Juba.
Lexo për Malakal në Wikipedia
Përcakto Malakal si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Malakal

Diferenca në kohë
from Malakal

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
Londra
2 orë
2 orë
UTC
2 orë
2 orë
Canton of Zurich
1 orë
1 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Cairo0
Johannesburg0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Malakal në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Sudani i Jugut

Aweil Bentiu Gogrial Juba Kapoeta Leer Malakal Marīdi Ombusi Pajok Raga Rumbek Tali Post Tambura Tonj Torit Wau Yambio Yarkwaich Yei Yelgu Yih Yirol Yirwa