×

Koha në Aleppo, Siri është

 
 
E diel, Shkurt 5, 2023, java 5
Dielli: ↑ 07:29 ↓ 18:02 (10h 32m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Aleppo është Asia/Damascus.
Lexo për Aleppo në Wikipedia
Përcakto Aleppo si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Aleppo

Diferenca në kohë
from Aleppo

Los Angeles
11 orë
11 orë
Chicago
9 orë
9 orë
New York City
8 orë
8 orë
Toronto
8 orë
8 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
Londra
3 orë
3 orë
UTC
3 orë
3 orë
Canton of Zurich
2 orë
2 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Paris
2 orë
2 orë
Cairo
1 orë
1 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+8 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Aleppo në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Siri

Al Mayādīn Al Ḩasakah Aleppo Ar Raqqah Ar Rastan As Safīrah As Suwaydah At Tall Ath Thawrah Azaz Bâb Damasku Dar‘ā Der Ezzor Douma Dārayyā Hama Homs Idlib Jablah Latakia Manbij Salamiyah Tartous Ālbū Kamāl