×

Koha në Aden, Jemen është

 
 
E premte, Mars 24, 2023, java 12
Dielli: ↑ 06:01 ↓ 18:11 (12h 9m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Aden është Asia/Aden.
Lexo për Aden në Wikipedia
Përcakto Aden si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Aden

Diferenca në kohë
from Aden

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
Londra
3 orë
3 orë
UTC
3 orë
3 orë
Canton of Zurich
2 orë
2 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Paris
2 orë
2 orë
Cairo
1 orë
1 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+8 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Aden në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Jemen

Aden Al Bayḑā’ Al Hudaydah Al Ḩazm Ataq Bayt al Faqīh Bāgil Dhalie Dhamār Dhī as Sufāl Ibb Jawf al Maqbābah Laḩij Magreb Mukalla Sa'dah Sanaa Sayyān Saḩar Ta‘izz Yarīm Zabīd Zmjibar Ḩajjah ‘Umrān