×

Koha në Aden, Jemen është

 
 
E shtunë, Qershor 22, 2024, java 25

Time zone info for Aden

UTC +3
Arabia Standard Time (AST)
tani 7 orë para New York City

Diferenca në kohë
from Aden

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
UTC
3 orë
3 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Londra
2 orë
2 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Zyrihu
1 orë
1 orë
Cairo0
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+7 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Aden

Aden në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Jemen

Aden Al Bayda Al Hudaydah Al Ḩazm Ataq Bayt al Faqīh Bājil Dhale Dhamār Dhī as Sufāl Ibb Jawf Umm Maqbābah Laḩij Ma'rib Mukalla Sa'dah Sanaa Sayyān Saḩar Taiz Yarīm Zabīd Zinjibār Ḩajjah ‘Amrān