×

Koha në Zamboanga City, Filipine është

 
 
E martë, Shkurt 7, 2023, java 6
Dielli: ↑ 06:10 ↓ 18:02 (11h 52m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Zamboanga City është Asia/Manila.
Lexo për Zamboanga City në Wikipedia
Përcakto Zamboanga City si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Zamboanga City

Diferenca në kohë
from Zamboanga City

Los Angeles
16 orë
16 orë
Chicago
14 orë
14 orë
New York City
13 orë
13 orë
Toronto
13 orë
13 orë
São Paulo
11 orë
11 orë
Londra
8 orë
8 orë
UTC
8 orë
8 orë
Canton of Zurich
7 orë
7 orë
Lagos
7 orë
7 orë
Paris
7 orë
7 orë
Cairo
6 orë
6 orë
Johannesburg
6 orë
6 orë
Istanbul
5 orë
5 orë
Moska
5 orë
5 orë
Dubai
4 orë
4 orë
Mumbai
2.5 orë
2.5 orë
Hong-Kong0
Shanghai0
Singapor0
Tokyo+1 orë
Sydney+3 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Zamboanga City në hartë

50 qytetet më të mëdha në
Filipine

Angeles City Antipolo Bacolod City Bacoor Baguio City Batangas City Binangonan Butuan City Cabanatuan City Cagayan de Oro City Cainta Calamba City of Cebu Dadiangas Dakbayan sa Mandaue Dasmariñas Davao City Iligan Iloilo City Imus Lapu-Lapu City Libertad Lipa City Lucena City Mabalacat Makati Malolos Manila Mansilingan Mantampay Meycauayan Olongapo City Ormoc City Pagadian Panalanoy Pasig Puerto Princesa City Quezon City San Felipe San Jose del Monte San Pablo City San Pedro Santa Rosa Santo Rosario Santol Taguig Tagum Tarlac City Taytay Zamboanga City