×

Koha në Viti, Kosovë është

 
 
E enjtë, Mars 23, 2023, java 12
Viti ndërrohet në koha verore në 02:00 me E diel, Mars 26. Koha është përmirësuar për një orë para.
Dielli: ↑ 05:33 ↓ 17:50 (12h 17m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Viti është Europe/Belgrade.
Lexo për Viti në Wikipedia
Përcakto Viti si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Viti

Diferenca në kohë
from Viti

Los Angeles
8 orë
8 orë
Chicago
6 orë
6 orë
New York City
5 orë
5 orë
Toronto
5 orë
5 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
Londra
1 orë
1 orë
UTC
1 orë
1 orë
Canton of Zurich0
Lagos0
Paris0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong-Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Viti në hartë

15 vende në
Kosovë

Besiana Deçani Drenas Ferezaj Gjakova Gjilan Istog Mitrovicë Peja Prishtina Prizreni Sharr Shtime Suhareka Viti