×

Koha në Vilnius, Lituani është

 
 
E hënë, Janar 30, 2023, java 5
Dielli: ↑ 08:12 ↓ 16:52 (8h 40m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Vilnius është Europe/Vilnius.
Lexo për Vilnius në Wikipedia
Përcakto Vilnius si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Vilnius

Diferenca në kohë
from Vilnius

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
Londra
2 orë
2 orë
UTC
2 orë
2 orë
Canton of Zurich
1 orë
1 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Cairo0
Johannesburg0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Vilnius në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Lituani

Alytus Biržai Druskininkai Gargždai Jonava Kaunas Klaipėda Kretinga Kuršėnai Kėdainiai Marijampolė Mažeikiai Palanga Panevezys Plungė Radviliškis Rokiškis Tauragė Telšiai Ukmerge Utena Vilnius Visaginas Šiauliai Šilutė