×

Koha në Valeta, Maltë është

 
 
E hënë, Janar 30, 2023, java 5
Dielli: ↑ 07:04 ↓ 17:26 (10h 22m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Valeta është Europe/Malta.
Lexo për Valeta në Wikipedia
Përcakto Valeta si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Valeta

Diferenca në kohë
from Valeta

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
Londra
1 orë
1 orë
UTC
1 orë
1 orë
Canton of Zurich0
Lagos0
Paris0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong-Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Valeta në hartë

10 vende në
Maltë

Birkirkara Il-Fgura Mosta Qormi Saint John San Paul Amere Sliema Valeta Żabbar Żejtun