×

Koha në Tunis, Tunizi është

 
 
E hënë, Janar 30, 2023, java 5
Dielli: ↑ 07:23 ↓ 17:42 (10h 19m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Tunis është Africa/Tunis.
Lexo për Tunis në Wikipedia
Përcakto Tunis si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Tunis

Diferenca në kohë
from Tunis

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
Londra
1 orë
1 orë
UTC
1 orë
1 orë
Canton of Zurich0
Lagos0
Paris0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong-Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Tunis në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Tunizi

Ariana Ben Arous Bizerte Béja Douane El Hamma Gabès Gafsa Houmt Souk Kairouan Kasserine La Goulette La Marsa La Mohammedia Masakin Medenine Midoun Monastir Nabeul Sfax Sousse Tataouine Tunis Zarzis Şaqānis