×

Koha në Tripoli, Libi është

 
 
E hënë, Janar 30, 2023, java 5
Dielli: ↑ 08:04 ↓ 18:37 (10h 34m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Tripoli është Africa/Tripoli.
Lexo për Tripoli në Wikipedia
Përcakto Tripoli si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Tripoli

Diferenca në kohë
from Tripoli

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
Londra
2 orë
2 orë
UTC
2 orë
2 orë
Canton of Zurich
1 orë
1 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Cairo0
Johannesburg0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Tripoli në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Libi

Ajdabiya Al Bayḑā’ Al Jadīd Al Khums Al Marj At Tāj Az Zāwīyah Banī Walīd Benghazi Darnah Gharyan Misratah Murzuq Sabha Sirte Tagiura Tarhuna Tobruk Tripoli Ubari Yafran Zawiya Zliten Zuwārah Şabrātah