×

Koha në Thimphu, Butan është

 
 
E shtunë, Prill 13, 2024, java 15

Time zone info for Thimphu

UTC +6
Bhutan Time (BTT)
tani 10 orë para New York City

Diferenca në kohë
from Thimphu

Los Angeles
13 orë
13 orë
Chicago
11 orë
11 orë
New York City
10 orë
10 orë
Toronto
10 orë
10 orë
São Paulo
9 orë
9 orë
UTC
6 orë
6 orë
Lagos
5 orë
5 orë
Londra
5 orë
5 orë
Cairo
4 orë
4 orë
Johannesburg
4 orë
4 orë
Paris
4 orë
4 orë
Zyrihu
4 orë
4 orë
Istanbul
3 orë
3 orë
Moska
3 orë
3 orë
Dubai
2 orë
2 orë
Mumbai
0.5 orë
0.5 orë
Hong-Kong+2 orë
Shanghai+2 orë
Singapor+2 orë
Tokyo+3 orë
Sydney+4 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Thimphu

Thimphu në hartë

10 vende në
Butan

Jakar Pemagatsel Phuntsholing Punakha Samdrup Jongkhar Samtse Sarpang Thimphu Tsirang Wangdue Phodrang