×

Koha në Thimphu, Butan është

 
 
E premte, Janar 27, 2023, java 4
Dielli: ↑ 06:50 ↓ 17:38 (10h 48m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Thimphu është Asia/Thimphu.
Lexo për Thimphu në Wikipedia
Përcakto Thimphu si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Thimphu

Diferenca në kohë
from Thimphu

Los Angeles
14 orë
14 orë
Chicago
12 orë
12 orë
New York City
11 orë
11 orë
Toronto
11 orë
11 orë
São Paulo
9 orë
9 orë
Londra
6 orë
6 orë
UTC
6 orë
6 orë
Canton of Zurich
5 orë
5 orë
Lagos
5 orë
5 orë
Paris
5 orë
5 orë
Cairo
4 orë
4 orë
Johannesburg
4 orë
4 orë
Istanbul
3 orë
3 orë
Moska
3 orë
3 orë
Dubai
2 orë
2 orë
Mumbai
0.5 orë
0.5 orë
Hong-Kong+2 orë
Shanghai+2 orë
Singapor+2 orë
Tokyo+3 orë
Sydney+5 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Thimphu në hartë

9 vende në
Butan

Jakar Pemagatshel Phuntsoling Punakha Samdrup Jongkhar Sarpang Thimphu Tsirang Wangdue Phodrang