×

Koha në Rosario, Argjentinë është

 
 
E hënë, Shkurt 6, 2023, java 6
Dielli: ↑ 06:31 ↓ 20:02 (13h 32m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Rosario është America/Argentina/Cordoba.
Lexo për Rosario në Wikipedia
Përcakto Rosario si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Rosario

Diferenca në kohë
from Rosario

Los Angeles
5 orë
5 orë
Chicago
3 orë
3 orë
New York City
2 orë
2 orë
Toronto
2 orë
2 orë
São Paulo0
Londra+3 orë
UTC+3 orë
Canton of Zurich+4 orë
Lagos+4 orë
Paris+4 orë
Cairo+5 orë
Johannesburg+5 orë
Istanbul+6 orë
Moska+6 orë
Dubai+7 orë
Mumbai+8.5 orë
Hong-Kong+11 orë
Shanghai+11 orë
Singapor+11 orë
Tokyo+12 orë
Sydney+14 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Rosario në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Argjentinë

Bahía Blanca Buenos Aires Corrientes Córdoba Formosa La Plata La Rioja Mar del Plata Mendoza Morón Neuquén Paraná Posadas Quilmes Resistencia Rosario Río Cuarto Salta San Fernando del Valle de Catamarca San Juan San Luis San Salvador de Jujuy Santa Fe Santiago del Estero Tucumán