×

Koha në Port Sudan, Sudan është

 
 
E martë, Shkurt 7, 2023, java 6
Dielli: ↑ 06:04 ↓ 17:27 (11h 23m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Port Sudan është Africa/Khartoum.
Lexo për Port Sudan në Wikipedia
Përcakto Port Sudan si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Port Sudan

Diferenca në kohë
from Port Sudan

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
Londra
2 orë
2 orë
UTC
2 orë
2 orë
Canton of Zurich
1 orë
1 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Cairo0
Johannesburg0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Port Sudan në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Sudan

Ad-Damazin Al Manāqil An Nuhūd As Sūkī Atbara Dewaim Dilling Ed Damer El Daein El Fasher El Obeid Gedaref Geneina Kaduqli Kassala Khartoum Kosti Omdurman Port Sudan Rabak Shendi Singa Sinnar Umm Ruwaba Wad Madani