×

Koha në Phnom Penh, Kamboxhia është

 
 
E hënë, Janar 30, 2023, java 5
Dielli: ↑ 06:25 ↓ 18:02 (11h 37m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Phnom Penh është Asia/Phnom_Penh.
Lexo për Phnom Penh në Wikipedia
Përcakto Phnom Penh si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Phnom Penh

Diferenca në kohë
from Phnom Penh

Los Angeles
15 orë
15 orë
Chicago
13 orë
13 orë
New York City
12 orë
12 orë
Toronto
12 orë
12 orë
São Paulo
10 orë
10 orë
Londra
7 orë
7 orë
UTC
7 orë
7 orë
Canton of Zurich
6 orë
6 orë
Lagos
6 orë
6 orë
Paris
6 orë
6 orë
Cairo
5 orë
5 orë
Johannesburg
5 orë
5 orë
Istanbul
4 orë
4 orë
Moska
4 orë
4 orë
Dubai
3 orë
3 orë
Mumbai
1.5 orë
1.5 orë
Hong-Kong+1 orë
Shanghai+1 orë
Singapor+1 orë
Tokyo+2 orë
Sydney+4 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Phnom Penh në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Kamboxhia

Battambang Kampong Cham Kampong Chhnang Kampong Preng Kampong Saom Kampong Speu Kampong Thom Kampot Koh Kong Krati Lumphăt Pailin Paôy Pêt Phnom Penh Phumĭ Véal Srê Prey Veng Pursat Siem Reap Sisŏphŏn Smach Mean Chey Stung Treng Svay Rieng Sâmraông Ta Khmau Takeo