×

Koha në Paralímni, Qipro është

 
 
E hënë, Mars 27, 2023, java 13
Paralímni u ndryshua në koha verore at 03:00 on E diel, Mars 26. The time was set një orë forward.
Dielli: ↑ 06:38 ↓ 19:01 (12h 23m) - Më shumë info - Përcakto Paralímni si vendndodhjen tuaj - Shto në vendodhjet e preferuara

Time zone info for Paralímni

UTC +3
Eastern European Summer Time (EEST)
tani 7 orë para New York City
E diel Mars 26 2023
Latest change: ora verore filloi
  • Switched to UTC +3 / Eastern European Summer Time (EEST).
  • Ora u vendos para një orë nga 03:00 tek 04:00 të orës lokale.
E diel Tetor 29 2023
Next change: Ora dimërore fillon
  • Switching to UTC +2 / Eastern European Time (EET).
  • Ora do të vendoset pas një orë nga 04:00 tek 03:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Paralímni

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
UTC
3 orë
3 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Londra
2 orë
2 orë
Cairo
1 orë
1 orë
Canton of Zurich
1 orë
1 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+8 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Paralímni

Paralímni në hartë

15 vende në
Qipro

Aradip Dhali Famagusta Ipsonas Kyrenia Larnaca Lefke Limassol Nicosia Omorfo Paphos Paralim Pergamos Protaras Yeri