×

Koha në Ouagadougou, Burkina-Faso është

 
 
E hënë, Janar 30, 2023, java 5
Dielli: ↑ 06:32 ↓ 18:07 (11h 35m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Ouagadougou është Africa/Ouagadougou.
Lexo për Ouagadougou në Wikipedia
Përcakto Ouagadougou si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Ouagadougou

Diferenca në kohë
from Ouagadougou

Los Angeles
8 orë
8 orë
Chicago
6 orë
6 orë
New York City
5 orë
5 orë
Toronto
5 orë
5 orë
São Paulo
3 orë
3 orë
Londra0
UTC0
Canton of Zurich+1 orë
Lagos+1 orë
Paris+1 orë
Cairo+2 orë
Johannesburg+2 orë
Istanbul+3 orë
Moska+3 orë
Dubai+4 orë
Mumbai+5.5 orë
Hong-Kong+8 orë
Shanghai+8 orë
Singapor+8 orë
Tokyo+9 orë
Sydney+11 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Ouagadougou në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Burkina-Faso

Banfora Bobo-Dioulasso Diapaga Djibo Dori Dédougou Fada N'gourma Gaoua Garango Houndé Kaya Kokologo Kombissiri Kongoussi Koudougou Koupéla Léo Nouna Ouagadougou Ouahigouya Réo Tenkodogo Titao Yako Zorgo