×

Koha në Oran, Algjeri është

 
 
E diel, Shkurt 5, 2023, java 5
Dielli: ↑ 07:59 ↓ 18:34 (10h 34m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Oran është Africa/Algiers.
Lexo për Oran në Wikipedia
Përcakto Oran si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Oran

Diferenca në kohë
from Oran

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
Londra
1 orë
1 orë
UTC
1 orë
1 orë
Canton of Zurich0
Lagos0
Paris0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong-Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Oran në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Algjeri

Algiers Annaba Bab Ezzouar Batna Biskra Blida Bordj Bou Arreridj Boumerdas Béjaïa Chlef Constantine Djelfa Ech Chettia El Achir Jijelli Mascara Médéa Oran Sidi Bel Abbes Skikda Souk Ahras Sétif Tiaret Tizi Ouzou Tébessa