×

Koha në Nouakchott, Mauritani është

 
 
E martë, Janar 31, 2023, java 5
Dielli: ↑ 07:37 ↓ 18:58 (11h 21m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Nouakchott është Africa/Nouakchott.
Lexo për Nouakchott në Wikipedia
Përcakto Nouakchott si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Nouakchott

Diferenca në kohë
from Nouakchott

Los Angeles
8 orë
8 orë
Chicago
6 orë
6 orë
New York City
5 orë
5 orë
Toronto
5 orë
5 orë
São Paulo
3 orë
3 orë
Londra0
UTC0
Canton of Zurich+1 orë
Lagos+1 orë
Paris+1 orë
Cairo+2 orë
Johannesburg+2 orë
Istanbul+3 orë
Moska+3 orë
Dubai+4 orë
Mumbai+5.5 orë
Hong-Kong+8 orë
Shanghai+8 orë
Singapor+8 orë
Tokyo+9 orë
Sydney+11 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Nouakchott në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Mauritani

Akjoujt Aleg Atar Ayoun El Atrous Barkéwol Chingueṭṭi Kaédi Kiffa Nouadhibou Nouakchott Néma Ouéringuel Rosso Sélibaby Tidjikja Tékane Woumpou Yama Yèngui Yéro Djibel Zegha Ziwaz Zmèyté Zouérat Zénégué Maures