×

Koha në Nouakchott, Mauritani është

 
 
E shtunë, Qershor 22, 2024, java 25

Time zone info for Nouakchott

UTC +0
Greenwich Mean Time (GMT)
tani 4 orë para New York City

Diferenca në kohë
from Nouakchott

Los Angeles
7 orë
7 orë
Chicago
5 orë
5 orë
New York City
4 orë
4 orë
Toronto
4 orë
4 orë
São Paulo
3 orë
3 orë
UTC0
Lagos+1 orë
Londra+1 orë
Johannesburg+2 orë
Paris+2 orë
Zyrihu+2 orë
Cairo+3 orë
Istanbul+3 orë
Moska+3 orë
Dubai+4 orë
Mumbai+5.5 orë
Hong-Kong+8 orë
Shanghai+8 orë
Singapor+8 orë
Tokyo+9 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Nouakchott

Nouakchott në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Mauritani

Akjoujt Aleg Atar Ayoun El Atrous Barkéol Chinguetti Kaédi Kiffa Nouadhibou Nouakchott Néma Ouéringuel Rosso Sélibaby Tidjikja Tékane Woumpou Yama Yèngui Yéro Djibel Zegha Ziwaz Zmèyté Zouérat Zénégué Maures