×

Koha në Nairobi, Kenia është

 
 
E diel, Korrik 21, 2024, java 29
Ice Cream Day / Belgian National Day

Time zone info for Nairobi

UTC +3
Eastern Africa Time (EAT)
tani 7 orë para New York City

Diferenca në kohë
from Nairobi

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
UTC
3 orë
3 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Londra
2 orë
2 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Zyrihu
1 orë
1 orë
Cairo0
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+7 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Nairobi

Nairobi në hartë

49 qytetet më të mëdha në
Kenia

Athi River Bungoma Busia Eldoret Embu Garissa Homa Bay Isiolo Kabarnet Kakamega Kapenguria Karuri Kericho Kerugoya Kiambu Kilifi Kisii Kisumu Kitale Kitui Lamu Lodwar Lugulu Machakos Makueni Boma Malindi Mandera Maralal Marsabit Meru Migori Molo Mombasa Moyale Mumias Nairobi Naivasha Nakuru Nanyuki Narok Nyahururu Nyeri Ol Kalou Rongai Siaya Thika Voi Wajir Webuye