×

Koha në Montevideo, Uruguai është

 
 
E diel, Janar 29, 2023, java 4
Dielli: ↑ 06:01 ↓ 19:54 (13h 53m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Montevideo është America/Montevideo.
Lexo për Montevideo në Wikipedia
Përcakto Montevideo si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Montevideo

Diferenca në kohë
from Montevideo

Los Angeles
5 orë
5 orë
Chicago
3 orë
3 orë
New York City
2 orë
2 orë
Toronto
2 orë
2 orë
São Paulo0
Londra+3 orë
UTC+3 orë
Canton of Zurich+4 orë
Lagos+4 orë
Paris+4 orë
Cairo+5 orë
Johannesburg+5 orë
Istanbul+6 orë
Moska+6 orë
Dubai+7 orë
Mumbai+8.5 orë
Hong-Kong+11 orë
Shanghai+11 orë
Singapor+11 orë
Tokyo+12 orë
Sydney+14 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Montevideo në hartë

23 qytetet më të mëdha në
Uruguai

Artigas Colonia del Sacramento Delta del Tigre Duranzo Florida Fray Bentos Guadalupe La Paz Las Piedras Maldonado Melo Mercedes Minas Montevideo Pando Paysandú Rivera Rocha Salto San Carlos San José de Mayo Tacuarembó Treinta y Tres