×

Koha në Manama, Bahrejn është

 
 
E hënë, Shkurt 6, 2023, java 6
Dielli: ↑ 06:19 ↓ 17:24 (11h 5m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Manama është Asia/Bahrain.
Lexo për Manama në Wikipedia
Përcakto Manama si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Manama

Diferenca në kohë
from Manama

Los Angeles
11 orë
11 orë
Chicago
9 orë
9 orë
New York City
8 orë
8 orë
Toronto
8 orë
8 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
Londra
3 orë
3 orë
UTC
3 orë
3 orë
Canton of Zurich
2 orë
2 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Paris
2 orë
2 orë
Cairo
1 orë
1 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+8 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Manama në hartë

10 vende në
Bahrejn

Al Muharraq Al Ḩadd Dār Kulayb Jidd Ḩafş Madīnat Ḩamad Madīnat ‘Īsá Manama Marqūbān Riffa Sitrah