×

Koha në Macenta, Guine është

 
 
E enjtë, Mars 23, 2023, java 12
Dielli: ↑ 06:40 ↓ 18:49 (12h 8m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Macenta është Africa/Conakry.
Lexo për Macenta në Wikipedia
Përcakto Macenta si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Macenta

Diferenca në kohë
from Macenta

Los Angeles
7 orë
7 orë
Chicago
5 orë
5 orë
New York City
4 orë
4 orë
Toronto
4 orë
4 orë
São Paulo
3 orë
3 orë
Londra0
UTC0
Canton of Zurich+1 orë
Lagos+1 orë
Paris+1 orë
Cairo+2 orë
Johannesburg+2 orë
Istanbul+3 orë
Moska+3 orë
Dubai+4 orë
Mumbai+5.5 orë
Hong-Kong+8 orë
Shanghai+8 orë
Singapor+8 orë
Tokyo+9 orë
Sydney+11 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Macenta në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Guine

Beyla Boké Conakry Coyah Dabola Dubréka Forécariah Fria Gueckedou Kankan Kindia Kissidougou Koundara Kouroussa Labé Macenta Mamou Mandiana Nzérékoré Pita Port Kamsar Siguiri Tondon Tougué Télimélé