×

Koha në Lion, Francë është

 
 
E diel, Shkurt 5, 2023, java 5
Dielli: ↑ 07:57 ↓ 17:52 (9h 54m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Lion është Europe/Paris.
Lexo për Lion në Wikipedia
Përcakto Lion si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Lion

Diferenca në kohë
from Lion

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
Londra
1 orë
1 orë
UTC
1 orë
1 orë
Canton of Zurich0
Lagos0
Paris0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong-Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Lion në hartë

50 qytetet më të mëdha në
Francë

Aix-en-Provence Amiens Angers Argenteuil Asnières Avignon Besançon Bordeaux Boulogne-Billancourt Brest Caen Cergy-Pontoise Clermont-Ferrand Courbevoie Dijon Grenoble Le Havre Le Mans Lille Limoges Lion Marseille Marseille 13 Metz Montpellier Montreuil Mulhouse Nancy Nanterre Nantes Nice Nîmes Orléans Paris Perpignan Poitiers Reims Rennes Roubaix Rouen Saint-Denis Saint-Etienne Saint-Quentin-en-Yvelines Strasbourg Toulon Toulouse Tourcoing Tours Versailles Villeurbanne