×

Koha në Luanda, Angola është

 
 
E martë, Dhjetor 7, 2021, java 49
Dielli: ↑ 05:40 ↓ 18:17 (12h 37m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Luanda është Africa/Luanda.
Lexo për Luanda në Wikipedia
Përcakto Luanda si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Luanda

Diferenca në kohë
from Luanda

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
Londra
1 orë
1 orë
UTC
1 orë
1 orë
Lagos0
Paris0
Zurich0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Luanda në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Angola

Benguela Cabinda Caluquembe Camacupa Catabola Caxito Caála Huambo Kuito Lobito Longonjo Luanda Luau Lubango Lucapa Luena Malanje Mbanza Congo Menonge N'dalatando Namibe Saurimo Soyo Sumbe Uíge