×

Koha në Kingston, Ishulli Norfolk është

 
 
E martë, Maj 21, 2024, java 21

Time zone info for Kingston

UTC +11
Norfolk Time (NFT)
tani 15 orë para New York City
E diel Prill 7 2024
Latest change: Ora dimërore filloi
  • Switched to UTC +11 / Norfolk Time (NFT).
  • Ora u vendos pas një orë nga 03:00 tek 02:00 të orës lokale.
E diel Tetor 6 2024
Next change: Ora verore fillon
  • Switching to UTC +12 / Norfolk Daylight Time (NFDT).
  • Ora do të vendoset para një orë nga 02:00 tek 03:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Kingston

Los Angeles
18 orë
18 orë
Chicago
16 orë
16 orë
New York City
15 orë
15 orë
Toronto
15 orë
15 orë
São Paulo
14 orë
14 orë
UTC
11 orë
11 orë
Lagos
10 orë
10 orë
Londra
10 orë
10 orë
Johannesburg
9 orë
9 orë
Paris
9 orë
9 orë
Zyrihu
9 orë
9 orë
Cairo
8 orë
8 orë
Istanbul
8 orë
8 orë
Moska
8 orë
8 orë
Dubai
7 orë
7 orë
Mumbai
5.5 orë
5.5 orë
Hong-Kong
3 orë
3 orë
Shanghai
3 orë
3 orë
Singapor
3 orë
3 orë
Tokyo
2 orë
2 orë
Sydney
1 orë
1 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Kingston

Kingston në hartë