×

Koha në Ibadan, Nigeri është

 
 
E martë, Shkurt 7, 2023, java 6
Dielli: ↑ 07:03 ↓ 18:54 (11h 51m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Ibadan është Africa/Lagos.
Lexo për Ibadan në Wikipedia
Përcakto Ibadan si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Ibadan

Diferenca në kohë
from Ibadan

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
Londra
1 orë
1 orë
UTC
1 orë
1 orë
Canton of Zurich0
Lagos0
Paris0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong-Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Ibadan në hartë

50 qytetet më të mëdha në
Nigeri

Aba Abeokuta Abuja Ado-Ekiti Akure Bauchi Benin City Bida Calabar Ebute Ikorodu Effon Alaiye Enugu Gombe Gusau Ibadan Ijebu Ode Ikeja Ikire Ikot-Ekpene Ila Orangun Ilesa Ilorin Ise-Ekiti Iwo Jimeta Jos Kaduna Kano Katsina Lagos Maiduguri Makurdi Minna Mubi Nnewi Okene Ondo Onitsha Owerri Owo Oyo Port Harcourt Sagamu Saki Sokoto Ugep Umuahia Uyo Warri Zaria