×

Koha në Hanoi, Vietnami është

 
 
E premte, Dhjetor 3, 2021, java 48
Dielli: ↑ 06:18 ↓ 17:14 (10h 56m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Hanoi është Asia/Ho_Chi_Minh.
Lexo për Hanoi në Wikipedia
Përcakto Hanoi si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Hanoi

Diferenca në kohë
from Hanoi

Los Angeles
15 orë
15 orë
Chicago
13 orë
13 orë
New York City
12 orë
12 orë
Toronto
12 orë
12 orë
São Paulo
10 orë
10 orë
Londra
7 orë
7 orë
UTC
7 orë
7 orë
Lagos
6 orë
6 orë
Paris
6 orë
6 orë
Zurich
6 orë
6 orë
Cairo
5 orë
5 orë
Johannesburg
5 orë
5 orë
Istanbul
4 orë
4 orë
Moska
4 orë
4 orë
Dubai
3 orë
3 orë
Mumbai
1.5 orë
1.5 orë
Hong Kong+1 orë
Shanghai+1 orë
Singapor+1 orë
Tokyo+2 orë
Sydney+4 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Hanoi në hartë

50 qytetet më të mëdha në
Vietnami

Bak Lieu Biên Hòa Buon Ma Thuot Bảo Lộc Bến Tre Cam Linh Can Giuoc Can Tho Cao Lanh Chapa Cho Dok Cà Mau Cẩm Phả Mines Củ Chi Da Lat Da Nang Ha Long Haidöng Haiphong Hanoi HoChiMinh City Hoa Bin Huế Lag Long Xuyen Móng Cái Mỹ Tho Nam Định Nha Trang Phan Rang Phan Thiết Pleiku Qui Nhon Rach Gia Sadek Song Cau Sóc Trăng Tam Kỳ Thanh Hóa Thu Dau Mot Thái Nguyên Tuy Hoa Tân An Uông Bí Vinh Việt Trì Vĩnh Long Vũng Tàu Yên Bái Yên Vinh