×

Koha në Gulu, Ugandë është

 
 
E martë, Shkurt 7, 2023, java 6
Dielli: ↑ 07:04 ↓ 19:05 (12h 1m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Gulu është Africa/Kampala.
Lexo për Gulu në Wikipedia
Përcakto Gulu si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Gulu

Diferenca në kohë
from Gulu

Los Angeles
11 orë
11 orë
Chicago
9 orë
9 orë
New York City
8 orë
8 orë
Toronto
8 orë
8 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
Londra
3 orë
3 orë
UTC
3 orë
3 orë
Canton of Zurich
2 orë
2 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Paris
2 orë
2 orë
Cairo
1 orë
1 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+8 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Gulu në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Ugandë

Arua Busia Bwizibwera Entebbe Fort Portal Gulu Hoima Iganga Jinja Kabale Kampala Kasese Kitgum Lira Lugazi Masaka Masindi Mbale Mbarara Mityana Mukono Njeru Pallisa Soroti Tororo