×

Koha në Guatemala City, Guatemalë është

 
 
E hënë, Janar 30, 2023, java 5
Dielli: ↑ 06:31 ↓ 18:00 (11h 29m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Guatemala City është America/Guatemala.
Lexo për Guatemala City në Wikipedia
Përcakto Guatemala City si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Guatemala City

Diferenca në kohë
from Guatemala City

Los Angeles
2 orë
2 orë
Chicago0
New York City+1 orë
Toronto+1 orë
São Paulo+3 orë
Londra+6 orë
UTC+6 orë
Canton of Zurich+7 orë
Lagos+7 orë
Paris+7 orë
Cairo+8 orë
Johannesburg+8 orë
Istanbul+9 orë
Moska+9 orë
Dubai+10 orë
Mumbai+11.5 orë
Hong-Kong+14 orë
Shanghai+14 orë
Singapor+14 orë
Tokyo+15 orë
Sydney+17 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Guatemala City në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Guatemalë

Amatitlán Chichicastenango Chimaltenango Chinautla Coatepeque Cobán Escuintla Guatemala City Huehuetenango Jalapa Mazatenango Mixco Petapa Puerto Barrios Quetzaltenango San Francisco El Alto San José Pinula San Juan Sacatepéquez San Pedro Ayampuc Santa Catarina Pinula Santa Lucía Cotzumalguapa Sololá Totonicapán Villa Canales Villa Nueva