×

Koha në Dushanbe, Taxhikistan është

 
 
E shtunë, Shkurt 4, 2023, java 5
Dielli: ↑ 07:28 ↓ 17:50 (10h 22m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Dushanbe është Asia/Dushanbe.
Lexo për Dushanbe në Wikipedia
Përcakto Dushanbe si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Dushanbe

Diferenca në kohë
from Dushanbe

Los Angeles
13 orë
13 orë
Chicago
11 orë
11 orë
New York City
10 orë
10 orë
Toronto
10 orë
10 orë
São Paulo
8 orë
8 orë
Londra
5 orë
5 orë
UTC
5 orë
5 orë
Canton of Zurich
4 orë
4 orë
Lagos
4 orë
4 orë
Paris
4 orë
4 orë
Cairo
3 orë
3 orë
Johannesburg
3 orë
3 orë
Istanbul
2 orë
2 orë
Moska
2 orë
2 orë
Dubai
1 orë
1 orë
Mumbai+0.5 orë
Hong-Kong+3 orë
Shanghai+3 orë
Singapor+3 orë
Tokyo+4 orë
Sydney+6 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Dushanbe në hartë

22 qytetet më të mëdha në
Taxhikistan

Boshkengash Danghara Dushanbe Hisor Isfara Ishqoshim Istaravshan Khorog Khujand Kolkhozobod Konibodom Kulab Kurgan-Tyube Norak Nov Panjakent Parkbar Proletar Tursunzoda Vahdat Vakhsh Yovon