×

Koha në Doha, Katar është

 
 
E mërkurë, Maj 22, 2024, java 21

Time zone info for Doha

UTC +3
Arabia Standard Time (AST)
tani 7 orë para New York City

Diferenca në kohë
from Doha

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
UTC
3 orë
3 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Londra
2 orë
2 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Zyrihu
1 orë
1 orë
Cairo0
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+7 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Doha

Doha në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Katar

Abū Samrah Abū Z̧ulūf Abū Ḩuşayyah Al Ghuwayrīyah Al Jumaylīyah Al Kharrārah Al Khor Al Rayyan Al Wakrah Al Wukair Al ‘Aşmīyah An Naşrānīyah Ar Ruways As Saylīyah As Sulaymī ‘Abd al ‘Azīz Bin Khalīfah Ash Shaqrā’ Ash Shīḩānīyah Doha Dukhān Fuwayriţ Madīnat ash Shamāl Mesaieed Umm Bāb Umm Şalāl Muḩammad Wādī Jallāl