×

Koha në Dodoma, Tanzani është

 
 
E hënë, Janar 30, 2023, java 5
Dielli: ↑ 06:39 ↓ 19:02 (12h 23m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Dodoma është Africa/Dar_es_Salaam.
Lexo për Dodoma në Wikipedia
Përcakto Dodoma si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Dodoma

Diferenca në kohë
from Dodoma

Los Angeles
11 orë
11 orë
Chicago
9 orë
9 orë
New York City
8 orë
8 orë
Toronto
8 orë
8 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
Londra
3 orë
3 orë
UTC
3 orë
3 orë
Canton of Zurich
2 orë
2 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Paris
2 orë
2 orë
Cairo
1 orë
1 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+8 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Dodoma në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Tanzani

Arusha Bagamoyo Bukoba Dar es Salaam Dodoma Iringa Katumba Kigoma Kilosa Mbeya Morogoro Moshi Mpanda Mtwara Musoma Mwanza Shinyanga Singida Songea Sumbawanga Tabora Tanga Unguja Ushirombo Uyovu