×

Koha në Charlotte Amalie, Ishujt e Virgjër të SHBA-së është

 
 
E diel, Janar 29, 2023, java 4
Dielli: ↑ 06:54 ↓ 18:12 (11h 19m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Charlotte Amalie është America/St_Thomas.
Lexo për Charlotte Amalie në Wikipedia
Përcakto Charlotte Amalie si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Charlotte Amalie

Diferenca në kohë
from Charlotte Amalie

Los Angeles
4 orë
4 orë
Chicago
2 orë
2 orë
New York City
1 orë
1 orë
Toronto
1 orë
1 orë
São Paulo+1 orë
Londra+4 orë
UTC+4 orë
Canton of Zurich+5 orë
Lagos+5 orë
Paris+5 orë
Cairo+6 orë
Johannesburg+6 orë
Istanbul+7 orë
Moska+7 orë
Dubai+8 orë
Mumbai+9.5 orë
Hong-Kong+12 orë
Shanghai+12 orë
Singapor+12 orë
Tokyo+13 orë
Sydney+15 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Charlotte Amalie në hartë

9 vende në
Ishujt e Virgjër të SHBA-së

Charlotte Amalie Cruz Bay Lower Love Morningstar Mount Pleasant, Saint Croix Island Mount Pleasant, Saint John Island Munster Nadir St Croix