×

Koha në Charlotte Amalie, Ishujt e Virgjër të SHBA-së është

 
 
E hënë, Tetor 2, 2023, java 40
International Day of Non-Violence - to commemorate the birthday of Mahatma Gandhi

Time zone info for Charlotte Amalie

UTC -4
Atlantic Standard Time (AST)
tani same time as New York City

Diferenca në kohë
from Charlotte Amalie

Los Angeles
3 orë
3 orë
Chicago
1 orë
1 orë
New York City0
Toronto0
São Paulo+1 orë
UTC+4 orë
Lagos+5 orë
Londra+5 orë
Canton of Zurich+6 orë
Johannesburg+6 orë
Paris+6 orë
Cairo+7 orë
Istanbul+7 orë
Moska+7 orë
Dubai+8 orë
Mumbai+9.5 orë
Hong-Kong+12 orë
Shanghai+12 orë
Singapor+12 orë
Tokyo+13 orë
Sydney+15 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Charlotte Amalie

Charlotte Amalie në hartë

9 vende në
Ishujt e Virgjër të SHBA-së

Charlotte Amalie Cruz Bay Lower Love Morningstar Mount Pleasant, Saint Croix Island Mount Pleasant, Saint John Island Munster Nadir St Croix