×

Koha në Cayenne, Guajana Franceze është

 
 
E hënë, Janar 30, 2023, java 5
Dielli: ↑ 06:45 ↓ 18:40 (11h 55m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Cayenne është America/Cayenne.
Lexo për Cayenne në Wikipedia
Përcakto Cayenne si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Cayenne

Diferenca në kohë
from Cayenne

Los Angeles
5 orë
5 orë
Chicago
3 orë
3 orë
New York City
2 orë
2 orë
Toronto
2 orë
2 orë
São Paulo0
Londra+3 orë
UTC+3 orë
Canton of Zurich+4 orë
Lagos+4 orë
Paris+4 orë
Cairo+5 orë
Johannesburg+5 orë
Istanbul+6 orë
Moska+6 orë
Dubai+7 orë
Mumbai+8.5 orë
Hong-Kong+11 orë
Shanghai+11 orë
Singapor+11 orë
Tokyo+12 orë
Sydney+14 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Cayenne në hartë

10 vende në
Guajana Franceze

Apatou Cayenne Grand-Santi Kourou Macouria Mana Maroni Matoury Montjoli Sinnamary