×

Koha në Bujumbura, Burundi është

 
 
E diel, Janar 29, 2023, java 4
Dielli: ↑ 06:08 ↓ 18:24 (12h 16m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Bujumbura është Africa/Bujumbura.
Lexo për Bujumbura në Wikipedia
Përcakto Bujumbura si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Bujumbura

Diferenca në kohë
from Bujumbura

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
Londra
2 orë
2 orë
UTC
2 orë
2 orë
Canton of Zurich
1 orë
1 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Cairo0
Johannesburg0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Bujumbura në hartë

14 vende në
Burundi

Binyuro Bubanza Bujumbura Karuzi Kayanza Kirundo Kitara Makamba Manga Murehe Muyinga Ngozi Rumonge Ruyigi