×

Koha në Budapesti, Hungari është

 
 
E hënë, Shkurt 6, 2023, java 6
Dielli: ↑ 07:03 ↓ 16:52 (9h 49m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Budapesti është Europe/Budapest.
Lexo për Budapesti në Wikipedia
Përcakto Budapesti si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Budapesti

Diferenca në kohë
from Budapesti

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
Londra
1 orë
1 orë
UTC
1 orë
1 orë
Canton of Zurich0
Lagos0
Paris0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong-Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Budapesti në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Hungari

Budapesti Békéscsaba Cegléd Debrecen Dunakeszi Dunaújváros Eger Győr Hódmezővásárhely Kaposvár Kecskemét Miskolc Nagykanizsa Nyíregyháza Pécs Sopron Szeged Szigetszentmiklós Szolnok Szombathely Székesfehérvár Tatabánya Veszprém Zalaegerszeg Érd