×

Koha në Bishkek, Kirgizi është

 
 
E premte, Qershor 14, 2024, java 24

Time zone info for Bishkek

UTC +6
Kyrgyzstan Time (KGT)
tani 10 orë para New York City

Diferenca në kohë
from Bishkek

Los Angeles
13 orë
13 orë
Chicago
11 orë
11 orë
New York City
10 orë
10 orë
Toronto
10 orë
10 orë
São Paulo
9 orë
9 orë
UTC
6 orë
6 orë
Lagos
5 orë
5 orë
Londra
5 orë
5 orë
Johannesburg
4 orë
4 orë
Paris
4 orë
4 orë
Zyrihu
4 orë
4 orë
Cairo
3 orë
3 orë
Istanbul
3 orë
3 orë
Moska
3 orë
3 orë
Dubai
2 orë
2 orë
Mumbai
0.5 orë
0.5 orë
Hong-Kong+2 orë
Shanghai+2 orë
Singapor+2 orë
Tokyo+3 orë
Sydney+4 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Bishkek

Bishkek në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Kirgizi

At-Bashi Balykchy Bazar-Korgon Bishkek Cholpon-Ata Iradan Isfana Jalal-Abad Kant Kara Suu Kara-Balta Karakol Khaidarkan Kyzyl-Suu Kzyl-Kiya Naryn Nookat Osh Suluktu Talas Tash-Kumyr Tokmok Toktogul Tüp Uzgen