×

Koha në Bishkek, Kirgizi është

 
 
E hënë, Janar 30, 2023, java 5
Dielli: ↑ 08:19 ↓ 18:11 (9h 52m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Bishkek është Asia/Bishkek.
Lexo për Bishkek në Wikipedia
Përcakto Bishkek si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Bishkek

Diferenca në kohë
from Bishkek

Los Angeles
14 orë
14 orë
Chicago
12 orë
12 orë
New York City
11 orë
11 orë
Toronto
11 orë
11 orë
São Paulo
9 orë
9 orë
Londra
6 orë
6 orë
UTC
6 orë
6 orë
Canton of Zurich
5 orë
5 orë
Lagos
5 orë
5 orë
Paris
5 orë
5 orë
Cairo
4 orë
4 orë
Johannesburg
4 orë
4 orë
Istanbul
3 orë
3 orë
Moska
3 orë
3 orë
Dubai
2 orë
2 orë
Mumbai
0.5 orë
0.5 orë
Hong-Kong+2 orë
Shanghai+2 orë
Singapor+2 orë
Tokyo+3 orë
Sydney+5 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Bishkek në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Kirgizi

At-Bashi Bazar-Korgon Bishkek Chalpan-Ata Iradan Isfana Jalal-Abad Kant Kara Suu Kara-Balta Karakol Khaidarkan Kzyl-Kiya Naryn Osh Pokrovka Sulyukta Talass Tash-Kumyr Tokmok Toktogul Tyup Uzgen Ysyk-Köl