×

Koha në Belmopan, Belizë është

 
 
E diel, Shkurt 5, 2023, java 5
Dielli: ↑ 06:26 ↓ 17:53 (11h 27m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Belmopan është America/Belize.
Lexo për Belmopan në Wikipedia
Përcakto Belmopan si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Belmopan

Diferenca në kohë
from Belmopan

Los Angeles
2 orë
2 orë
Chicago0
New York City+1 orë
Toronto+1 orë
São Paulo+3 orë
Londra+6 orë
UTC+6 orë
Canton of Zurich+7 orë
Lagos+7 orë
Paris+7 orë
Cairo+8 orë
Johannesburg+8 orë
Istanbul+9 orë
Moska+9 orë
Dubai+10 orë
Mumbai+11.5 orë
Hong-Kong+14 orë
Shanghai+14 orë
Singapor+14 orë
Tokyo+15 orë
Sydney+17 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Belmopan në hartë

10 vende në
Belizë

Belize City Belmopan Benque Viejo del Carmen Corozal Dangriga Orange Walk Placencia Punta Gorda San Ignacio San Pedro Town