×

Koha në Belmopan, Belizë është

 
 
E premte, Korrik 19, 2024, java 29

Time zone info for Belmopan

UTC -6
Central Standard Time (CST)
tani 2 orë prapa New York City

Diferenca në kohë
from Belmopan

Los Angeles
1 orë
1 orë
Chicago+1 orë
New York City+2 orë
Toronto+2 orë
São Paulo+3 orë
UTC+6 orë
Lagos+7 orë
Londra+7 orë
Johannesburg+8 orë
Paris+8 orë
Zyrihu+8 orë
Cairo+9 orë
Istanbul+9 orë
Moska+9 orë
Dubai+10 orë
Mumbai+11.5 orë
Hong-Kong+14 orë
Shanghai+14 orë
Singapor+14 orë
Tokyo+15 orë
Sydney+16 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Belmopan

Belmopan në hartë

10 vende në
Belizë

Belize City Belmopan Benque Viejo del Carmen Corozal Dangriga Orange Walk Placencia Punta Gorda San Ignacio San Pedro Town